Verimli Ders Çalışma Yöntemleri

Verimli ders çalışmak bir öğrenciyi başarıya götürecek olan en etkili yoldur. Öğrenci rakiplerini geçmek için verimli ve iyi bir program dahilinde çalışmalıdır. Peki etkili ve verimli ders çalışmak için neler yapmalıyız. Bu yazımızda sizler için verimli ders çalışmak için neler yapılması gerektiğini ele aldı.

Verimli çalışmanın başında kuşkusuz ilk sırada çalışma programı gelmektedir. Öğrenci kendisine uygun ve etkili olabilecek bir çalışma programı oluşturup onun dahilinde ve düzenli olarak çalışmalıdır.Öğrenci Mümkünse bir rehber hocası eşliğinde çalışma programını hazırlamalıdır. Verimli ders çalışmanın bir diğer koşuluna gelecek olursak çalışma ortamıdır. Çalışma ortamı oldukça önemlidir. Çalışma ortamı öğrenciyi derse gütmelidir. Çalışma ortamı gürültülü olmamalıdır. Çalışma ortamının havalandırılması ve yeteri aydınlıkta olması da gerekmektedir. Çalışma ortamında sadece dersle ilgili araçlar bulunmalıdır. Dikkat dağılmaması için gereksiz şeyler çalışma ortamında olmamalıdır. Ders çalışırken kesinlikle müzik dinlememelisiniz arkadaşlar. Müzik dikkatinizi dağıtır ve derse odaklanmanızı engeller.

Verimli ders çalışmanın diğer kurallarına gelecek olursak. Çalıştığımız konuları çok iyi anlamalıyız arkadaşlar. Konuyu iyice anladıktan sonra konuyla alakalı bol bol soru çözmemiz gerekir. Verimli ders çalışmak istiyorsanız çözemediğiniz soruları mutlaka çözdürmelisiniz arkadaşlar. Verimli ders çalışmakla alakalı vereceğimiz bilgiler bunlar arkadaşlar bunları dikkate aldığınızda faydasını göreceksiniz diye düşünüyorum. Verimli çalışmak sizin rakiplerinizi geçmede en önemli faktördür. Umarım bu yazımız faydalı olmuştur. İyi çalışmalar..

Bu konu hakkında forumda yapılan tartışmalara göz atmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.matematikcafe.net/k-verimli-ders-calisna-yontemleri.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir