MatematikCafe.Net / Matematik,Geometri,Matematik Ders Notları,2017,KPSS,YGS-LYS,TEOG,DGS,ALES Hazırlık
Matematik projeödevi acil yardım!!!!! - Baskı Önizleme

+- MatematikCafe.Net / Matematik,Geometri,Matematik Ders Notları,2017,KPSS,YGS-LYS,TEOG,DGS,ALES Hazırlık (http://www.matematikcafe.net)
+-- Forum: Lise Matematik-Geometri (/f-lise-matematik-geometri.html)
+--- Forum: Matematik ve Geometri Ödevleri (/f-matematik-ve-geometri-odevleri.html)
+---- Forum: Matematik ödevleri (/f-matematik-odevleri.html)
+---- Konu Başlığı: Matematik projeödevi acil yardım!!!!! (/k-matematik-projeodevi-acil-yardim.html)

Matematik projeödevi acil yardım!!!!! - gandalf3230 - 13-12-2011 18:14

Ben lise 2 ye gidiyorum. Matematik öğretmenim lise konularının nerelerde kullanıldığı ile ilgili araştırma yapmamı istedi mesela trigonometri günlük hayatta nerelerde kullanılır gibi lütfen yardım edin
Konular: Polinomlar, ikinci dereceden denklemler, parabol, trigonometri, özdeşlikler, çarpanlara ayırma

RE: Matematik projeödevi acil yardım!!!!! - Cem - 13-12-2011 18:36

Sen lise 2. sınıfa gidiyorsun. Arkanda geride bıraktığın koskoca 9 yıllık bir eğitim öğretim hayatı var. Bu eğitim öğretim hayatı boyunca araştırma yapmanın ne demek olduğunu elbet öğrenmişsindir. Elinin altında internet gibi bir zenginlik varken, kendi kaderini burada sana verilecek bir kaç internet linki ile kısıtlamak senin için çok büyük bir kayıp ve o parlak ve genç beynine de çok büyük bir ayıp. Bence bu ülkede herkes "armut piş ağzıma düş" mantalitesinden kurtulmalı. Böyle böyle başlayacağız işte bu mantaliteden kurtulmaya...

Ödevin hakkında düşündüklerini, yaptığın araştırmaları ve ilerlettiğin fikirleri burada paylaş, biz de seni "şöyle yaparsan daha iyi olur, buraya şunu da eklersen daha güzel olur" biçiminde yönlendiririz. Böylece hem öğretmeninin vermiş olduğu ödev amacına ulaşır, hem sen gerçek manada ödev konusu ile ilgili fikir sahibi olur ve bir şeyler öğrenirsin, hem de gerçek manada bir şeyi haketmenin ne demek olduğu ile ilgili ve istediğini kendi tırnaklarınla elde etmenin verecek olduğu hazzı yaşayarak ödevini tamamlamış olursun.