MatematikCafe.Net / Matematik,Geometri,Matematik Ders Notları,2017,KPSS,YGS-LYS,TEOG,DGS,ALES Hazırlık
Nereden başlamalıyım? Hangi konular? - Baskı Önizleme

+- MatematikCafe.Net / Matematik,Geometri,Matematik Ders Notları,2017,KPSS,YGS-LYS,TEOG,DGS,ALES Hazırlık (http://www.matematikcafe.net)
+-- Forum: MatematikCafe.net Ailesine Hoşgeldiniz (/f-matematikcafe-net%C2%A0ailesine-hosgeldiniz.html)
+--- Forum: Genel Sohbet Alanı (/f-genel-sohbet-alani.html)
+--- Konu Başlığı: Nereden başlamalıyım? Hangi konular? (/k-nereden-baslamaliyim-hangi-konular.html)Nereden başlamalıyım? Hangi konular? - tekniker_erhan - 23-01-2011 01:11

Merhabalar.Ben bu sene dgs ile Yıldız teknik elektronik ve haberleşme mühendisliğine geçiş yaptım.Bu sene hazırlığın kalkması ile birlikte direk olarak mühendislik dersleri almaya başladık.Tabi matematik olarak hazır olmadığımız için bayağı bi afalladık.Bayağı bi uğraştıktan sonra çok şükür bu dönemi atlattım.Şu an 2-3 hafta tatil dönemine girdik bu süre zarfında 2. dönem derslerine hazırlık yapmak istiyorum.Eksik konularımı tamamlamak istiyorum.Bu konular:Çeşitli grafik işlemleri ,fonksiyonların grafiğini çizme, seriler ,fourier serileri,fourier dönüşümü v.s mühendislik matematiği ve üniversite matematik 2 konuları.Bu konularla ilgili önerebileceğiniz ders notu video kaynak v.s varmı? Özellikle grafik çizme grafikleri yorumlama hangi konu olarak geçiyor.Yani bi grafiğe bakınca parabol veya elips olduğunu anlama.Denklemi hakkında tahmin yürütme ile ilgili hangi konulara bakmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.