Duyuru:

Türkiye'nin en büyük matematik sitesine hoş geldiniz.

Matematik
Matematik
3.Sınıf Matematik Konuları

3.Sınıf Matematik Konuları 1.ÜNİTE DÜZLEM DOĞRU İKİ DOĞRUNUN BİRBİRİNE GÖRE DURUMU NOKTA AÇI ÜÇGEN KARE DİKDÖRTGEN VE ÇEMBER ÖRÜNTÜ VE..

Matematik
2.Sınıf Matematik Konuları

2.Sınıf Matematik Konuları 1.ÜNİTE : GEOMETRİDEN SAYILARA GEOMETRİNİN GİZEMİ NESNELERİN YÜZLERİ SAYALIM PAKETLEYELİM GEOMETRİK ŞEKİLLERDEN ROBOT..

Genel
1.Sınıf Matematik Konuları

1.Sınıf Matematik Konuları 1.ÜNİTE DOĞAL SAYILAR İLERİYE DOĞRU RİTMİK SAYMALAR GERİYE DOĞRU RİTMİK SAYMALAR 2.ÜNİTE DOĞAL SAYILAR 2 BASAMAKLI DOĞAL..

Matematik
Matematiği Çok Kötü Olanlar Ne Yapmalı?

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz matematiği sıfır olan kişiler ne yapmalı konusudur. Bildiğiniz gibi matematik hemen hemen her sınavda karşımıza çıkmaktadır. Bu..

Matematik
2 ile Bölünebilme Kuralı

2 İLE BÖLÜNEBİLME KURALI BİRLER BASAMAĞINDAKİ RAKAMI 0 VE ÇİFT OLAN DOĞAL SAYILAR 2 İLE TAM BÖLÜNÜR ÖRNEK : 10,22.1444.2456,18,350 33.445.25.27 SAYILARI İSE 2..

Matematik
Ebob Nedir, Ebob Nasıl Bulunur?

EBOB NEDİR NASIL BULUNUR ? EBOB EKOKUN TAM TERSİDİR YANİ EN BÜYÜK ORTAK BÖLENDİR BÜYÜK PARÇALARDAN KÜÇÜK PARÇALAR ELDE EDİLİR EBOBTA BÜYÜK PARÇALARDAN..

Matematik
Matematiğe Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Matematik Dersine Çalışırken Nelere Dikkat Etmeli Matematik Dersinin İçeriği Matematik şekil, sayı ve çoklukların yapılarını, özelliklerini ve aralarındaki..

Matematik
2 ile bölünebilme kuralı

2 ile Bölünebilme Birler basamağındaki rakamı sıfır ya da çift olan doğal sayılar 2 ile bölünür. Örnek : 1420, 30714, 10 008 sayıları 2 ile kalansız..

Matematik
1.Sınıf Matematik Öğretmenleri için Matematiksel Uygulamalar

1.Sınıf Öğretmenlerinin öğrencileri için kullanabileceği matematiksel uygulamaları sitemizden indirebilirsiniz. Her bir konu ayrı ayrı özenle..

Genel
Matematik Kitapları

Günümüzde matematik kitaplarının fonksiyonu ve işlevselliği konusunu tartışmaya açmak istiyorum. Geçmişten günümüze eğitim dünyamıza baktığımızda her..

1/212