KPSS Sınav Tarihleri Ne Zaman?

KPSS Sınav Tarihleri Ne Zaman?

Kpss memur olmak isteyenler için oldukça önemli bir sınavdır. Belirli tarihlerde olması ve kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılarak geniş bir yelpazede ders içerdiği için oldukça geniş bir çalışma hazırlığı içerir. Burada kişinin emeğini doğru yöne yatırım yaparak istediği bölümde iş bulması için kpss hazırlık konusunda araştırma yapmalı, hangi derslere ağırlık vereceğine karar vermelidir. Kpss memur olmak isteyen ya da bakanlıklarda, başbakanlık, belediyelerde çalışmak isteyenlerin ilk anahtarı olacak ve ilk koşul olarak kpss sonucunu isteyeceklerdir. Kpss’nin bölümleri nelerdir? Kpss Kaça ayrılır? Kpss genellikle üç kadroya ayrılır ve iki tip sınavlardan olurşur.
Kpss ne zaman yapılacağı konusu her yıl bir tartışma yaratır. Burada önemli olan gerekli kurumların yaptığı açıklamalardır. BU kurum ise Ösym’dir. Ösym ile Yök birlikte hazırladığı kpss sınavında resmi olmayan açıklamalara itibar edilmemelidir çünkü her sene sınavların değişeceği, erteleneceği ya da erken bir tarihe alınacağı iddiaları bulunur. Bu yüzden mümkün olduğunca resmi siteler ve açıklamaları dinleyin. Son çıkan iddialardan biri ise kpss 2016 iptal olacağı idi fakat öyle bir olayın mümkün olmayacağı son açıklamalarda görülmüştür. 2016 Kpss olacaktır ve diğer senelerde de olması bekleniyor.
Kpss sınavları genellikle cumartesi pazar olmak üzere yılda dört kez tekrarlanan ve kpss türüne göre değişen sınav sistemidir. Kpss A ve B olarak genelde ikiye ayrılır. A türü sınavda müfettişlik, bakanlıklar, başbakanlıklarda görev yapmak isteyenlerin gireceği sınav türüdür ve her yıl Kpss4 ve kpss 120 olarak sınavlara girilir. B türü ise A kadrosu dışında kalan diğer memurluklar içindir ve sonu çift sayı ile biten yıllarda yapılır yani iki yılda bir kez yapılır.

Bu konuda etrafında yapılan tartışmaları takip etmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.matematikcafe.net/k-kpss-sinav-tarihleri-ne-zaman-oluyor.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir