Duyuru:

Türkiye'nin en büyük matematik sitesine hoş geldiniz.

KPSS
KPSS
KPSS Hakkında Önemli Bilgiler

KPSS Hakkında Önemli Bilgiler Öğrencilik döneminin uzadığı ve sınavların her dönem değiştiği eğitim sisteminde mezun olduktan sonra iş aramadan tekrar sınava..

KPSS
KPSS’de Heyecanı Nasıl Yeneriz?

KPSS'DE HEYECANI NASIL YENERİZ ? Eğitim hayatı bitse bile sınav stresi bitmiyor. İlköğretim, lise ve üniversiteden sonra, KPSS ve çeşitli uzmanlık sınavları da her..

KPSS
Kpss Matematik Konu Dağılımı

1-Temel Kavramlar 2 2-Sayılar 1 3-Bölme ve Bölünebilme kuralları 1 4-Asal Çarpanlarına ayırma, 5-EBOB-EKOK 1 5-Birinci Dereceden Denklemler 1 6-Rasyonel Sayılar..

KPSS
KPSS Puan Hesaplama

KPSS Puanınızı sitemizden online olarak hesaplayabilirsiniz. Her bölümden net sayısınızı yazarak hesapla tuşuna basın. Kendisi puanınızı..

KPSS
31 Ekim 2010 Kpss Eğitim Bilimleri Soru ve Cevapları

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınavının iptal edilen kısmı olan KPSS-Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim 2010..

Vatandaşlık
1961 Anayasası

1961 ANAYASASI 1-İki meclisli parlamento ( millet meclisi ve Cumhuriyet Senatosu) sistemini kabul etmiştir. 2-Hukuk devleti ilkesi benimsenmiştir. 3-Sosyal Devlet..

Vatandaşlık
1924 Anayasası

1-Kısa, sabit, sağlam yapılı ve kendi içinde tutarlı bir anayasadır. 2-Devlet şeklinin Cumhuriyet olduğu belirtilmiştir. 3-Meclis üstünlüğü..

Vatandaşlık
1921 ANAYASASI (TEŞKİLAT-I ESASİYE)

1-Yasama, yürütme ve yargı güçleri TBMM’de toplanmıştır. (Güçler birliği) 2-Milli egemenlik ilkesinin kabul edildiği ilk anayasadır. 3-Türk tarihinin en kısa..

Vatandaşlık
Kpss Vatandaşlık-1876 Anayasası

1876 ANAYASASI 1-Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk ve tek anayasasıdır. 2-İki meclisli bir anayasadır. 3-Heyeti Ayan üyelerini Padişah seçer. 4-Meclisi feshetme..

Genel Yetenek
Kpss Vatandaşlık-Osmanlı devletinde anayasal gelişmeler

1-Osmanlı İmparatorluğu döneminde ilk anayasal gelişme, 1808 tarihli “Sened-i İttifak”tır. 2. Mahmut döneminde, Alemdar Mustafa Paşa’nın önderliğinde merkezi..