Merhaba sevgili Üniversite adayı arkadaşlar. Bu yazımızda Üniversiteye hazırlanan adaylar için “ Matematik Dersine nasıl çalışılır“ konusunu ele aldık. YGS Matematik dersine nasıl çalışılır, matematik yapamayanlar ne yapmalı, Matematik temelim yok, matematik yapamıyorum, matematik çözemiyorum diyorsanız bu yazımız tam da sizler için.
Üniversiteye hazırlanan adayların en büyük sorunu “matematik yapamıyorum” sorunudur. Bildiğiniz üzere matematik hemen hemen her sınavda en önemli bölümdür diyebiliriz.Sayısalcısından, eşit ağırlıkçısına, eşit ağırlıkçısından sözeline kadar her bölüm için matematik oldukça önemlidir. Zira Üniversiteye yerleşmek istiyorsanız, hele ki iyi bir bölüm ve üniversiteyi hedeflemekteyseniz matematik yapmanız mutlaka lazım arkadaşlar. Peki matemetik yapamıyorum, matematik çözemiyorum, matematik temelim yok, matematik nasıl yapılır İşte Cevabı?

Öncelikle matematik yapmak istiyorsanız durumunuzu analiz etmelisiniz, yani hiç matematik temeli olmayan adaylar. Kalkıpta direk soru bankasından başlamamalı bildiğiniz üzere piyasada birçok 0 dan matematik, antremanlarla matematik tarzında kitaplar mevcut temel olarak bunlardan başlamalısınız ama unutmamalısınız ki bu kitaplar sizi matematik prefesörü yapmaz sadece matematik temelinizi oluşturmanızı sağlar. Matematik yapamıyorum diyorsanız ilk olarak antremanlarla matematik kitabından başlamanız mantıklı olabilir.

Antremanlarla matematiği çözerken başlangıçta sıkılmanız olağan durumlardır ama hemen çalışmayı bırakmamalısınız. Zaman içinde alışacaksınız ve sizin için bir hobi haline gelecek. Antremanlarla matematikten sonra yapmanız kolay bir yayından başlı*** zora doğru soru bankası çözmek. Bu soru bankalarının çözümlü olmasında fayda var. Ama soru bankasına başlamadan önce konuya hakim olun bunun içinde bir konu anlatımlı kitap şart.
Sizde Degerli Düşüncelerinizi Yorumda Belirte Bilirsiniz.