iett akbil aktarma sistemi değişti
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 


Çevrimdışı karali
Mc Asistan
**
 Yorum Sayısı: 68

 Katılım: İSTANBUL

 Durumu: Mc Asistan

 Üyelik: Sep 2007

 Branş:

0
İstanbullular artık AKBİL ile 2 saat aktarma yapabilecek. Ancak bunun bir de bedeli var !22 Ekim 2007 10:26İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sisteminde yeni düzenlemeler yaptı.

Ulaşımda entegrasyon çerçevesinde 1 Temmuz 2006 tarihinde tek bilete geçen ve TCDD, ÖHO, Deniz Motorları'nı da entegrasyona dahil eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sistemde yeni düzenlemeler yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, kademeli fiyat sistemiyle tüm toplu taşıma araçlarında yapılan yolculuklarda aktarma süresinin 120 dakikaya çıktığına değinildi. Bu süre şimdiye kadar 90 dakika olduğunun kaydedildiği açıklamada, "Aynı hatta aktarmalara mümkün hale geliyor. Daha önce aynı hatta aktarmalara imkan tanınmıyordu ve tam Akbil'le ücretlendiriliyordu. Buna göre, tam Akbil, 1,25 İTL, öğrenci Akbil 0.80 İTL, mavi Akbil 100 İTL (1 Aylık) fiyatları değişmedi. Sürekli Akbil'de (günlük, haftalık, 15 günlük ve bir aylık) tam ve öğrenci fiyatları da aynen korundu" denildi.

Açıklamada, sistemin 22 Ekim'den itibaren şu şekilde işleyeceği belirtildi:

"Halen olduğu gibi, birinci binişler 1,25 İTL olarak işlem görecektir. 120 dakikada 5'i aktarma olmak üzere toplam 6 yolculuk yapılabilecektir. Aktarmalar 62 kuruş olarak ücretlendirilecektir. Buna göre; şimdiye kadar, aktarma yapmadan tek binişle seyahat eden yolcular yine eskisi gibi 1,25 İTL ödeyeceklerdir. Burada her hangi bir değişiklik söz konusu değildir. İkisi aktarma biri ilk biniş olmak üzere toplam 3 yolculuk 2,5 İTL'ye yapılırken, yeni düzenleme ile aynı yolculuk 2,49İTL'ye yapılmış
olacaktır. Yani burada da fiyatlar aynen korunmaktadır. 120 dakika içerisinde toplam 5 aktarma ve biri de ilk biniş olmak üzere 6 yolculuk yapanlar her aktarma için 62 kuruş ödeyeceklerdir."

Topkapı-Avcılar Metrobus ve Edirnekapı-Sultançiftliği hafif metro hattında indirimin süreceği belirtilen açıklamada, "İılbaşına kadar yüzde 50 indirimli bilet uygulaması yapılan Topkapı-Avcılar Metrobus Hattı ile Edirnekapı-Sultançiftliği hafif metro hattında uygulama ilk binişlerde 62 kuruş, aktarmalarda 31 kuruş olarak devam edecektir. Bu düzenlemeyle biriken enflasyon oranlarında otomatik fiyatlandırma uygulamasına da geçilmiş olacaktır" denildi.
Tüm Mesajlarına BakAra
Alıntı ile CevaplaQuote
Çevrimdışı BlueMarı
Mc Asistan
**
 Yorum Sayısı: 96

 Katılım: İSTANBUL

 Durumu: Mc Asistan

 Üyelik: Aug 2007

 Branş:

1
kötü olmuş gerçekten umarım bu yanlıştan dönülür hemen!
Bana birşeıler söıle seni seviyorum de seni öpüyorum de ne bileıim aşkımsın de duımadığım sözler söıle artık bana canım de hayatımın anlamı de beni mutlu et
Tüm Mesajlarına BakAra
Alıntı ile CevaplaQuoteKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  115 hakim ve savcının görev yeri değişti @guLEndAm@ 0 1,166 29-01-2014 22:01
Son Yorum: @guLEndAm@
Sad E-Okul Sistemi Çöktü PoLe StaR 6 4,444 22-01-2010 16:18
Son Yorum: RYES

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu Anahtar Kelimeler: Matematik iett akbil aktarma sistemi değişti, iett akbil aktarma sistemi değişti ödevi, iett akbil aktarma sistemi değişti ödev, iett akbil aktarma sistemi değişti yardım, iett akbil aktarma sistemi değişti eğitimi, iett akbil aktarma sistemi değişti 2010, iett akbil aktarma sistemi değişti 2011, iett akbil aktarma sistemi değişti 2009, iett akbil aktarma sistemi değişti dersleri, iett akbil aktarma sistemi değişti çıktı, iett akbil aktarma sistemi değişti formül, iett akbil aktarma sistemi değişti videoları, iett akbil aktarma sistemi değişti video, iett akbil aktarma sistemi değişti öğretimi, iett akbil aktarma sistemi değişti eğitimi, iett akbil aktarma sistemi değişti sonuçları, iett akbil aktarma sistemi değişti matametik ödevi