itirafçı Abdulkadir Aygan'ın itirafları üzer,ne Diyarbakır Hani Karayolu üzerinde yapılan kazı çalışmalarında kemik parçaları bulundu...
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Diyarbakır-Hani kara yolundaki Ziyarettepe mevkisinde iş makineleriyle kazı çalışmalarına başlandı. İlk kazılarda bazı kemik parçalarının bulunduğu belirtildi.

İtirafçı Abdulkadir Aygan'ın 1990'lı ıyllarda 2 kişinin ölümü ile ilgili iddiaları üzerine dün Diyarbakır-Silvan kara yolu Karaçalı köyü yakınlarında yapılan kazının ardından bugün de Diyarbakır-Hani kara yolu Ziyarettepe mevkisinde iş makinelerinin de katılımıyla kazı çalışmalarına başlandı.

Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Muharrem Erbey, kazılarda bazı kemik parçalarının bulunduğunu ve bu kemiklerin inceleme sonucu insan veya hayvan kemiklerine ait olup olmadığının belirleneceğini söyledi.

Çukur bir alanda yapılan ve basın mensuplarının yaklaştırılmadığı kazı alanında jandarmanın geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken bir helikopterin de zaman zaman alanın üzerinde uçtuğu görüldü.

İtirafçı Abdulkadir Aygan, bir süre önce, 1994 yılından Fethi İıldırım ile 1996 yılında Hakkı Kaya'nın öldürüldükten sonra Karaçalı köyü yakınlarında toprağa gömüldüğünü öne sürmüş, bunun üzerine İHD Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştu.
AA
Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.
Albert Einstein