Bölüm secimine dikkat
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 


Çevrimdışı matematik
Mc Rektör
******
 Yorum Sayısı: 3,715

 Katılım: ANKARA

 Durumu: Mc Rektör

 Üyelik: Jan 2007

 Branş: Eğitim

103

Seçtiğiniz bölüm yolunuzu açmalı

Öncelikle öğrenci ve velinin şunu bilmesi gerekiyor: ÖSS tercihleri okunmak istenen bölüm-şehir-üniversite göz önüne alınarak değil yapılmak istenen meslek düşünülerek yapılmalı.

ÖSS tercihi bölüm tercihi değil, meslek tercihidir. Örneğin fen-edebiyat fakültesini seçen bir öğrenci mezuniyetten sonra iktisadi idari bilimler alanında çalışamaz ve bu fakülte mezunlarının girdiği sınavlara giremez.

İdealinizdeki bölüm ya da üniversite yoktur, idealinizdeki meslek vardır. Seçeceğiniz bölümün idealinizdeki mesleğe gidişte bir engel olmaması ve olabildiğince yolunuzu açması esas olan.

Mezuniyetten sonra girilecek birtakım özel ve kamu sınavları olacağı gibi adaylardan birtakım nitelikleri de edinmiş olmaları beklenecek. Gençlerin kendini kariyer yolculuğunda nelerin beklediğini bilmesi ve hazırlıklı olması gerekiyor.

Tercih sürecinde öğrenci iki boyutlu bir araştırma yapmalı. Birincisi kendi ilgi ve yeteneklerini tanımaya dair olmalı. Ben hayatta ne yapmak istiyorum, hangi mesleği yapabilirim, altından kalkabilir miyim gibi bir sürü soruya somut cevaplar aramalı. İkinci araştırma ise yapmak istediği meslek veya mesleklere dair.

Radikal
Linkleri görebilmek için üye olmanız yada giriş yapmanız gerekmektedir. Üye olmak için Tıklayınız..... - Linkleri görebilmek için üye olmanız yada giriş yapmanız gerekmektedir. Üye olmak için Tıklayınız.....
Alıntı ile CevaplaQuote
Çevrimdışı mingitav
Mc Doçent
***
 Yorum Sayısı: 212

 Katılım: ANKARA

 Durumu: Mc Doçent

 Üyelik: Feb 2007

 Branş:

5
Evet arkadaşlar tercih yaparken mutlaka bi uzman eşliğinde tercih yapın ve istemediğiniz yereleri sırf üniversite adından yada şehrinden etkilenerek yazmayın.

Unutmayın ki okuyacağınız bölüm büyük bir ölçüde bundan sonraki hayatınıza yön verecek!..

Yazacağınız bölüm hakkında yeteri kadar bilgi toplayın mümkünse yazmak istediğiniz üniversitelerin tanıtım programlarına katılın yada çevrenizde istediğiniz bölümde okuyan yada mezun kişilerden yardım alın..
hem çok basit hem karmaşık basit yani çok karmaşık...


cenker....


Forumumuzdaki tüm not ve dökümanlar ,tamamen öğrencilerin faydalanması içindir  ve ücretsizdir.Bazı dökümanlar alıntıdır.Lütfen yorum yapmadan , okuıup geçmeıin.Forumumuza aktif olarak katılın.


Saygılarmızla...
Tüm Mesajlarına BakAra
Alıntı ile CevaplaQuote
Çevrimdışı est
Mc Dekan
*****
 Yorum Sayısı: 523

 Katılım: ADANA

 Durumu: Mc Dekan

 Üyelik: May 2007

 Branş: istatistik

8
cok önemlibir sey bencede sınavdan daha önemli sınava tekrar girebilirsiniz ama tercih yaptıktan sonra bırakması o kadarda kolay olmuyor benim tavsiyem tercih etmek istediginiz bölümü o bölümde okuyan insanlara danışmanız okuyanlardan daha iyi bilgi alabilirsiniz bence.
Linkleri görebilmek için üye olmanız yada giriş yapmanız gerekmektedir. Üye olmak için Tıklayınız.....
Alıntı ile CevaplaQuoteKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Meslek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? matematik 1 28,498 29-10-2010 13:03
Son Yorum: ayse55

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu Anahtar Kelimeler: Matematik Bölüm secimine dikkat, Bölüm secimine dikkat ödevi, Bölüm secimine dikkat ödev, Bölüm secimine dikkat yardım, Bölüm secimine dikkat eğitimi, Bölüm secimine dikkat 2010, Bölüm secimine dikkat 2011, Bölüm secimine dikkat 2009, Bölüm secimine dikkat dersleri, Bölüm secimine dikkat çıktı, Bölüm secimine dikkat formül, Bölüm secimine dikkat videoları, Bölüm secimine dikkat video, Bölüm secimine dikkat öğretimi, Bölüm secimine dikkat eğitimi, Bölüm secimine dikkat sonuçları, Bölüm secimine dikkat matametik ödevi