Bu konu en son: 21-09-2007 Tarihinde, Saat: 01:58 düzenlenmiştir. Düzenleyen: matematik
[JUSTIFİ]1. 2007-2008 öğretim ıylı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2007-ÖSİS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2007-ÖSİS sonuçlarına göre ÖSİM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ][SIZE=2]2. Adaylar “2007-ÖSİS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nu 1 - 4 Ekim 2007 tarihleri arasında ÖSİM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinden 3,00 İTL karşılığında satın alabilecekler ve ÖSİM’nin internet sitesinde görebileceklerdir. Adaylar Kılavuz ücreti ile tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 İTL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.[JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]3. Tercih işlemi Başvuru Merkezi aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden 1 - 4 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılacak ve bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]4. 2007-ÖSİS Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2007-ÖSİS merkezi yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilmemiş (veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş) olmak gerekir. Bunun dışında aşağıdaki kurallar geçerli olacaktır:
[JUSTIFİ]a)Yeni açılan yükseköğretim programları ile merkezi yerleştirmede kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan yükseköğretim programları ilgili puanı hesaplanmış tüm adaylar tarafından tercih edilebilecektir.
[JUSTIFİ]b) Merkezi yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan, ancak yerleştirilen adaylardan birkaçının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan lisans programlarını ve Tablo 3B’deki önlisans programlarını ilgili programın en küçük puanına eşit veya daha büyük puana sahip olan adaylar tarafından tercih edilebilecektir. Tablo 3A’daki önlisans programları için en küçük puan koşulu aranmayacaktır. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]5. 2007-ÖSİS’de sadece sınavsız geçiş için başvuran adaylardan açıköğretimin kontenjansız programları hariç bir yükseköğretim programına yerleşmemiş olanlar da 2007-ÖSİS ek yerleştirmeye başvuracaklardır. Bu adaylar Tablo 3A’dan kendi alanları ile ilgili programları tercih edebilirler. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]6. Tablo 3A, Tablo 3B , Tablo 4 ve ek yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler 2007-ÖSİS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]7. Lise mezunları ek yerleştirme için Tablo 3A’da yer alan önlisans programlarını da tercihleri arasında gösterebilecekler ve ilgili yasa gereğince meslek lisesi mezunlarına öncelik tanınmak koşulu ile yerleştirilebileceklerdir. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]8. 2007 yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına kesin kayıt yaptırmış olanlar da 2007-ÖSİS ek yerleştirmeye başvurabilirler. [JUSTIFİ][/JUSTIFİ][JUSTIFİ]9. Ek yerleştirme işlemleri, 2007-ÖSS Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu, 2007-ÖSİS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2007-ÖSİS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.
[JUSTIFİ][/JUSTIFİ]
[JUSTIFİ]Kamuoyuna önemle duyurulur.[/JUSTIFİ]
[RIGHT][/RIGHT]
[RIGHT]Prof. Dr. A. Ünal YARIMAĞAN [/RIGHT]
[RIGHT]Başkan [/RIGHT][/JUSTIFİ]
Linkleri görebilmek için üye olmanız yada giriş yapmanız gerekmektedir. Üye olmak için Tıklayınız..... - Linkleri görebilmek için üye olmanız yada giriş yapmanız gerekmektedir. Üye olmak için Tıklayınız.....