Duyuru:

Türkiye'nin en büyük matematik sitesine hoş geldiniz.

Tag Archives: ygs hazırlık rehberlik
Rehberlik
YGS-LYS ve Bakış Açısı

ÖSYM tarafından YGS uygulama tarihi daha önce duyurulan uygulama tarihinden iki hafta öne alındır. Üniversiteye yerleşme hedefi olan öğrenciler planlarını tekrar..

Rehberlik
Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları

Sınavlar her şey olamasa da hayatımızın bir basamağı. Gerekli bilgi ve beceriye sahip olduktan sonra uygulanacak küçük stratejilerle daha çok net, daha fazla puan almak..

Rehberlik
Sınavlara Hazır mıyız?

Sınavlarda başarı bazen önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla ilgilidir. Eğer gireceğimiz sınavların bizim için ne ifade ettiği iyi bir şekilde kavranırsa,..

Rehberlik
Başarıyla Çalışabilen Sonuçtan Endişe Duymaz

Çalışma düzenini, günlük çalışma sistematiğini oluşturmuş, ders çalışırken birçok farklı kaynaktan yararlanan, anlaşılacağı gibi, çalışmayı bir heyecan..

Rehberlik
Çalışmak İçin İyi Bir Ortam Gerekli mi?

Ders çalışma yaptığımız ortam mutlaka ders verimine etkisi olduğunuzu unutmamalısınız. Bu ders çalışma esnasında mutlu olmanıza başarınız adına önemli bir..

Rehberlik
Motivasyon neden önemli?

Güdülenme(Motivasyon); öğrenmeye veya bir işi yapmaya hazır hale gelmek demektir. Ulaşmak isteği hedeflerin farkına varması ve bunlara ulaşmak için gayret göstermesi..

Rehberlik
Programlı çalışma gerekli mi?

Çok çalışarak başarılı olmaya yakalayacağınızı düşünebilirsiniz, bu yeterli değildir. Öncelikle planlı, programlı ve belli bir sistematik çerçevesinde..