Duyuru:

Türkiye'nin en büyük matematik sitesine hoş geldiniz.

Tag Archives: ygs hazırlık
Rehberlik
ÖSYM Sorularının Zorluk Dereceleri

ÖSYM bundan böyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi değil, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi oldu. Yeni ÖSYM bundan böyle yapacağı sınavlarda farklı zorluk..

Rehberlik
Ygs-Lys Sorularının Genel Özellikleri

ÖSYM, 2010 yılında üniversitelerde okuyacak öğrencileri belirlemek amacıyla iki basamaklı sınav uyguladı. Sınav sonrası yapılan değerlendirmelerde soruların bir..

Rehberlik
YGS-LYS ve Bakış Açısı

ÖSYM tarafından YGS uygulama tarihi daha önce duyurulan uygulama tarihinden iki hafta öne alındır. Üniversiteye yerleşme hedefi olan öğrenciler planlarını tekrar..

Rehberlik
Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları

Sınavlar her şey olamasa da hayatımızın bir basamağı. Gerekli bilgi ve beceriye sahip olduktan sonra uygulanacak küçük stratejilerle daha çok net, daha fazla puan almak..

Rehberlik
Sınavlara Hazır mıyız?

Sınavlarda başarı bazen önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla ilgilidir. Eğer gireceğimiz sınavların bizim için ne ifade ettiği iyi bir şekilde kavranırsa,..

Rehberlik
Ders çalışırken aralar nasıl olmalı?

Sınavlara hazırlanan öğrenciler, ders çalışmalar programlarında uygun aralıklarla ara vermenin ders çalışma verimini olumlu yönde etkileyeceklerini..

Rehberlik
Sonra Çalışmaya Başlarım Yerine Başlıyorum

İnsanların bir kısmına tembellik, rahat ve boş vakit geçirme daha kolay gelmektedir. Ancak sınavlara hazırlanan öğrenciler bu hali mutlaka üzerlerinden atmak..