Matematiği Çok Kötü Olanlar Ne Yapmalı?

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz matematiği sıfır olan kişiler ne yapmalı konusudur. Bildiğiniz gibi matematik hemen hemen her sınavda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenler bu dersi nasıl olursa olsun öğrenmek zorundayız arkadaşlar. Peki matematiği sıfır olan adaylar ne yapmalı, Matematiği sıfır olan arkadaşlar çalışmaya nasıl başlamalı, matematiği sıfır olan arkadaşlar nasıl bir yol izlemeli?

Öncelikle matematik öğrenmeye başlamak için sık duyduğunuz bir tabir olan temeliniz olmalıdır arkadaşlar. Başlangıçta temeli oluşturmaya başlamalısınız. Temeli oluşturup daha sonra üstüne sürekli eklemeler yaparak matematiği öğrenebilirsiniz. Matematiğim sıfır diyorsanız öncelikle kolaydan zora olacak şekilde çalışmalara başlamalısınız. Örneğin matematiğe yeni başlıyorsanız piyasada bir çok sıfırdan matematik, antrenmanlarla matematik kitapları var bunlar başlangıçta temel olarak idealdir arkadaşlar. Bu adımı geçtikten sonra daha sonra biraz daha zor bi kitap alıp çözmelisiniz ve unutmamanız gereken bir şey var arkadaşlar matematikte hemen başarı beklemeyin. Sürekli çalışın doğru bir yol izleyin ve sabredin arkadaşlar öyle bi kerede olacak iş değil ama siz çalışmalarınızı azimle sürdürdüğünüz zaman başarı mutlaka gelecektir bunu unutmayın.

Bir diğer konu çalışmalar nasıl olmalıdır. Arkadaşlar bu öğrenme sürecinde hemen pes etmeyin sürekli çalışın ve altını çizerek söylüyorum ki çözemediğiniz soruları mutlaka çözdürün. Çözemediğiniz her soruyu çözdürün çünkü o soru ilerde veya bir denemede ya da sınavda illaki karşınıza bi yerde çıkacaktır. Bu nedenle çözemediğiniz soruları mutlaka çözdürmeli ve çalışmalarınıza azimle devam etmelisiniz…

Bu konu hakkında forumda yapılan tartışmalara göz atmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.matematikcafe.net/k-matematigi-sifir-olanlar-ne-yapmali.html

Unutmayı Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Bu yazımızda sizler için unutmayı önlemek için neler yapmalıyız onları ele aldık. Unutmayı önlemek istiyorsanız öncelikle planlı ve programlı çalışmayı alışkanlık haline getirmelisiniz arkadaşlar. Sürekli değişen ya da Düzensiz olarak çalışıyorsanız hiç bir verim beklemeyin. Bu durumda unutmak kaçınılmaz bir durum haline gelir. Yeterli ve düzenli bir dinlenme programınızın da olması gerekmektedir ve uyku düzeninizde unutkanlık için oldukça önem taşır. Stres yapmayın ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin. Bu durum sizi psikolojik olarak etkiler ve unutkanlığa neden olabilir. Ders çalışırken konuyu bitirdikten sonra mutlaka bol bol soru çözün arkadaşlar. Bol bol soru çözerek konuyu daha iyi anlamanıza ve beyninize daha iyi yerleşmesini sağlayacaktır.

Ders çalışmayı hobi yapıp zevkli bir hale dönüştürmeyi sağlarsanız büyük başarılar elde edersiniz arkadaşlar. Ders çalışırken sadece derse odaklanın müzik dinlemeyin veya etrafınıza gereksiz olarak bakmayın sadece önünüzde ki derse odaklanın. Konu çalışırken önemli gördüğünüz yerleri mutlaka not alın ve sürekli tekrarlayın unutmayı önlemenin en iyi yolu konu her ne kadar iyi anlaşılırsa anlaşılsın tekrar yapılamazsa unutulur. Bu nedenle sürekli tekrar yapmaya özen göstermeliyiz. Çalışma süresinde mutlaka belirli olarak ara vermeye çalışın. Bu saydıklarımızı dikkate aldığınız zaman mutlaka faydası olacaktır arkadaşlar herkese iyi çalışmalar…

Bu konu hakkında forumda yapılan tartışmalara göz atmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.matematikcafe.net/k-unutmayi-onlemek-icin-ne-yapmaliyiz.html

Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Dünya üzerindeki tüm canlılar yaptıkları her işte yaklaşık olarak %100 başarılı sonuç ister ve bunu bekler.Bu durum öğrencilik aşamasında birkaç kademe daha da ileri olur.Ama bu başarı nasıl yakalanır?Başarıyı yakalamak için neler yapılmalı?Nasıl bir yol izlenmeli?Bu sorular öğrencilerin kafasında en çok yer eden başlıca sorulardır.Bu sorulara adım adım cevap bulalım.
1. Nasıl ki her insanın karakteri ayrıdır buna paralel olarak da öğrencilerin çalışma alışkanlıkları da aralarında farklılık gösterir.Bu sebeple her öğrenci kendi çalışma ortamına ve çalışma alışkanlıklarına göre bir çalışma planı hazırlamalı ve mutlaka bu plana uymalıdır.
2.Derslerin birbiri içerisinde ayrıldığı ve büyük farklar ortaya koydukları göz önüne alınarak çalışma metodu dersin özelliğine göre seçmelidir.
3. Ders çalışma esnasında ortam mutlaka sakin ve sessiz olmalıdır.
4. Konular arasında ayrım yapmadan her derse ve konuya gerekli önem ve alaka verilmelidir.
5. Ders çalışmaya başlamadan önce ortam ve araç-gereçler hazır edinilmelidir.Çünkü herhangi bir eksiliği tamamlama aşamasında dikkat dağınıklığı meydana gelebilir.
6. Çalışmaya başlamadan önce kişi kendini psikolojik açıdan da hazırlamalı ki ders tam konsantrasyon sağlayabilsin.
7. Öğrenmeyi aralıklarla yapmalıdır ve aralar çok uzun tutulmamalıdır.
8. Sözel dersler çalışılırken ana düşünceleri dile getiren anahtar kelime ve cümleler tespit edilmeli gerekirse renkli kalemle altları çizilmelidir.
11. İşlenecek konuya dersten önce bakılmalıdır.
12. Ders çalışılırken televizyon karşısında veya yatarak kesinlikle çalışılmamalıdır.
13.Ders çalışırken mutlaka not tutulmalı ve bu alışkanlık haline getirilmelidir.
14. Çalışırken cevaplar ezberlenmemeli konun mantığı anlaşılmalıdır.
15.Sözel dersin arkasından sayısal,sayısal dersin arkasından sözel ders çalışılmalıdır.
B – DERS ESNASINDA UYULMASI GEREKEN İLKELER:
1.Sınıfta dersler iyi dinlenmelidir
2.Ders anlatılırken üzerinde durulduğu noktalar ve sınıfa yönetilen sorular note dilmeli ve sonra çalışılmalıdır.
3. Tahtaya yazılan bilgiler ve problem çözümleri dikkatli bir biçimde deftere düzenli bir şekilde geçilmelidir.
4. Derslerde devamsızlık yapılmamalıdır
5. Sınavlarda soruların cevaplarına geçilmeden önce cevaplar zihinsel tasarlanmalı, kağıtlar verilmeden önce mutlaka kontrol edilmelidir.
C – DERSTEN SONRA UYULMASI GEREKEN İLKELER:
1. Konular biriktirilmemelidir ve sürekli tekrar deilmelidir.
2. Dersler tekrar edilirken, anlaşılmayan konular tespit edilmelidir ve üzerinde durulmalıdır.. 3.Sayısal dersler çalışılırken örnek çözümlü sorulardan bol bol çözülmelidir.
4. Zor anlaşılan konular en verimli zamanlara bırakılmalıdır.

Bu konu hakkında yapılan tartışmaları takip etmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.matematikcafe.net/k-basarili-olmak-icin-izlenecek-yollar.html