Duyuru:

Türkiye'nin en büyük matematik sitesine hoş geldiniz.

ALES
ALES
Alese Nasıl Hazırlanmalıyız?

Yüksek lisans yapmak istiyen kişilerin veya akademik personel olmak istiyen kişilerin girmesi gereken bir sınav olan ALES sınavına adaylar nasıl çalışılması..

ALES
2017 Ales Türkçe Konu Dağılımı

2017 yılında yapılacak olan ALES sınavlarında Türkçe konu dağılımı şu şekilde olacaktır: 1. Sözcükte Anlam 2. Cümlede Anlama 3. Anlatım Biçimleri 4...

ALES
ALES 2011 Sonbahar Dönemi Soru ve Cevapları

ALES 2001 Sonbahar dönemi soru ve cevapları sınavdan sonra sitemizde yayınlanacaktır. İlgili konu için aşağıdaki başlığı takip edebilirsiniz: 2011 Ales Sonbahar Soru..

ALES
Ales Soruları ve Cevapları

Ales Soruları ve Cevapları her sınavdan sonra sitemizde yayınlanmaktadır. 2010 ALES Soruları ve Cevapları da Ösym ile eşdeğer olarak sizlerler..

ALES
2010 Ales Soru ve Cevapları

2010 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi) 19 Aralık 2010 Pazar günü 63 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek’te..

ALES
Ales mantık soruları ve zeka soruları

Ales de sorulan sayısal ve sözel mantık soruları ve çözümleri (50 şer..

ALES
Ales Sayısal Konuları

Ales Sayısal Konuları Sayılar Bölünebilme OBEB – OKEK Çözümlü Konu Kavrama Testi Rasyonel Sayılar Basit Eşitsizlikler & Mutlak Değer Üslü..

ALES
Ales Sözel Konuları

Ales Sözel Konuları Anlamlarına Göre Sözcükler Anlam İlişkilerine Göre Sözcükler Cümlede Anlam Paragrafta Yapı Paragrafta Anlam Mantıksal..